HerbasVilniaus apygardos teismai

Apie teismą


Vilniaus apygardos teismas

Adresas: Gedimino pr. 40/1, LT-01501 Vilnius

Kontaktai: telefonas 2688001, faksas 262 56 45, el. paštas Vapygarda@vat.lt

 

Vilniaus apygardos teismas – vienas iš penkių Lietuvoje veikiančių apygardų teismų. 

Šiame teisme nagrinėjamos baudžiamosios ir civilinės bylos pirmąja instancija bei peržiūrimos apeliacine tvarka apylinkių teismuose išnagrinėtos bylos.

Apygardos teisme pirmąja instancija nagrinėjamos baudžiamosios bylos, kurias šiam teismui priskiria Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 225 straipsnis. Tai bylos, kuriose asmenys kaltinami padarę sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, taip pat bylos, kuriose kaltinamieji nusikalstamos veikos padarymo metu buvo Lietuvos Respublikos Prezidentu, Seimo ar Vyriausybės nariais, Konstitucinio teismo teisėjais, teisėjais ar prokurorais.

Apygardos teisme pirmąja instancija nagrinėjamos civilinės bylos, kurias šiam teismui priskiria Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 27 straipsnis. Tai civilinės bylos, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas tūkstančių litų, išskyrus šeimos teisinių santykių bylas dėl turto padalijimo, bylas dėl autorinių teisių, dėl civilinių viešo konkurso teisinių santykių, dėl bankroto ir restruktūrizavimo, pagal banko laikinojo administratoriaus pareiškimą dėl banko akcinio kapitalo sumažinimo, bylos, kurių viena šalis yra užsienio valstybė, pagal ieškinius dėl priverstinio akcijų pardavimo, dėl juridinio asmens veiklos tyrimo, bei kitos bylos, kurias pagal įstatymus kaip pirmosios instancijos teismas nagrinėja apygardos teismas.

Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 28 straipsnis numato bylas, kurias nagrinėja tik Vilniaus apygardos teismas. Tai bylos dėl ginčų, numatytų Lietuvos Respublikos patentų įstatyme, dėl ginčų, numatytų Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatyme, dėl įvaikinimo pagal užsienio piliečių prašymus ir kitos bylos, kurias pagal galiojančius įstatymus kaip pirmosios instancijos teismas nagrinėja tik Vilniaus apygardos teismas.

Apygardos teismas nagrinėja apygardos teismo teritorijoje esančių apylinkių teismų pirmąja instancija išnagrinėtas bylas, kuriose priimti sprendimai, nuosprendžiai, nutartys ar nutarimai apskundžiami apeliacine tvarka. Vilniaus apygardos teismo teritorijoje veikia šešiolika apylinkių teismų: Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas, Vilniaus miesto 4 apylinkės teismas, Vilniaus rajono apylinkės teismas, Druskininkų miesto apylinkės teismas, Ignalinos rajono apylinkės teismas, Molėtų rajono apylinkės teismas, Šalčininkų rajono apylinkės teismas, Širvintų rajono apylinkės teismas, Švenčionių rajono apylinkės teismas, Trakų rajono apylinkės teismas, Ukmergės rajono apylinkės teismas, Visagino miesto apylinkės teismas, Varėnos rajono apylinkės teismas ir Zarasų rajono apylinkės teismas.

Vilniaus apygardos teisme yra Baudžiamųjų ir Civilinių bylų skyriai. Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme dirba 55 teisėjai, 107 valstybės tarnautojai bei 72 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Civilinių bylų skyriuje dirba 35 teisėjai, Baudžiamųjų bylų skyriuje – 20 teisėjų. Civilinių bylų skyriuje dirba 24 teismo posėdžių sekretoriai, Baudžiamųjų bylų skyriuje – 17 teismo posėdžių sekretorių, Civilinių bylų skyriuje – 34 teisėjo padėjėjai, Baudžiamųjų bylų skyriuje – 21 teisėjo padėjėjas.

Lietuvoje veikiančių bendrosios kompetencijos teismų sistemoje apygardos teismas yra aukštesnė instancija apylinkių teismams, kurio priimtus sprendimus apeliacine bei kasacine tvarka peržiūri šiam teismui aukštesnės instancijos – Lietuvos apeliacinis teismas ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Apygardos teisme ne tik nagrinėjamos baudžiamosios bei civilinės bylos, bet ir sprendžiami kardomųjų priemonių-suėmimų skyrimo bei pratęsimo klausimai, apygardos teismas vykdo jo teritorijoje veikiančių apylinkių teismų administracinės veiklos priežiūrą, atlieka kai kurias kitas Teismų įstatymu bei kitais normatyviniais aktais jam priskirtas funkcijas.

Vilniaus apygardos teismo buveinė yra Vilniuje, Gedimino prospekte 40/1, pastate, kuris dar carinės Rusijos laikais buvo pastatytas teismams, o sovietiniais metais jame buvo Lietuvos KGB. Šiuo metu šiame pastate dirba ir Lietuvos apeliacinis teismas.

 

 


Informaciją atnaujino: Sistemos Administratorius
Informacija atnaujinta: 2012-02-29 13:28


 


 
Viso apsilankė:5981154Šiandien:739Dabar naršo:108