HerbasVilniaus apygardos teismai

Naujienos

Vilniaus apygardos teismas patenkino naujienų agentūros BNS redaktorių skundus
2014-07-17
 

Šiandien Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas, išnagrinėjęs naujienų agentūros BNS darbuotojų skundus dėl jiems pritaikytų procesinės prievartos priemonių, iš dalies panaikino Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį ir priėmė naujus sprendimus.

 

BNS vyriausioji redaktorė J. D. teismo prašė panaikinti 2013 m. lapkričio 2 d. nutartį, kuria Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Generalinės prokuratūros prokuroro J. D. atžvilgiu pritaikytas procesines prievartos priemones – klausytis pareiškėjos telefoninių pokalbių.

 

Teismas tenkino pareiškėjos prašymą iš dalies panaikindamas minėtą Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį dėl pokalbių, perduodamų elektroninių ryšių tinklais klausymosi, jų darymo, kontrolės, fiksavimo ir kaupimo teisėtumo patvirtinimo.

 

Ta pačia nutartimi priėmė naują sprendimą nepatvirtinti Generalinės prokuratūros prokuroro pritaikytų procesinės prievartos priemonių teisėtumo J. D. atžvilgiu.

 

,,Nutartyje išdėstytos aplinkybės leidžia daryti išvadą, kad minėta Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis, kuria patvirtintas Generalinės prokuratūros prokuroro pritaikytų procesinės prievartos priemonių teisėtumas, tarp jų ir J. D. pokalbių, perduodamų elektroninių ryšių tinklais klausymosi, jų įrašų darymo, kontrolės, fiksavimo ir kaupimo teisėtumas, jos priėmimo dieną, t. y. praėjus vos 2 d., kai buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, buvo priimta skubotai, neišnaudojus visų kitų informacijos šaltinio atskleidimo priemonių“, - sprendimo motyvus vardijo teisėjas.

 

Teismas išnagrinėjo ir kitus du naujienų agentūros BNS redaktorių – J. S. ir V. B. – skundus, kurie taip pat prašė panaikinti 2013 m. lapkričio 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo tenkintas prokuroro prašymas patvirtinti pritaikytų procesinių prievartos priemonių teisėtumą. Jų skundai buvo patenkinti remiantis iš esmės analogiškais motyvais kaip ir vyriausiosios redaktorės J. D. skundas.

 

Nutartyse pažymima, kad Baudžiamojo proceso įstatyme numatytas žurnalisto įpareigojimas atskleisti informacijos šaltinį, o slaptas asmens sekimas, atsižvelgiant į jam įstatymu suteiktą statusą visuomenėje, yra kraštutinės ir išimtinės priemonės, kurios turi būti taikomos taip, kaip viename iš nutarimų nurodo Konstitucinis Teismas ir tik tuo atveju, kai yra išnaudotos visos kitos informacijos šaltinio atskleidimo galimybės.

 

Pažymėtina, kad priimtos nutartys įsigalioja nuo jų priėmimo dienos ir yra neskundžiamos.

 
Informaciją atnaujino:
Informacija atnaujinta: 2014-07-18 11:29


 


INFORMACIJOS DARBO LAIKAS

I  - IV  8:00 - 17:00

  V       8:00 - 15:45

Pietų pertrauka
         12:00 - 12:45

 

 

Dokumentų priėmimo laikas

I - IV

   7:30 - 17:00

V    7:30 - 15:45

Pietų pertrauka

             13:00 - 13:45

Gedimino pr. 40/1, Vilnius

 (8 5) 268 8037

vilniaus.apygardos@teismas.lt

 
Viso apsilankė:6184834Šiandien:4595Dabar naršo:40